روان شناسی


رشته روانشناسی از جمله رشته های است که فارغ التحصیلان آن در صورت برخورداری از دانش و تجربه کافی بهترین درآمد را خواهند داشت. شناخت عادات و رفتارها و باورهای یک شخص و تطبیق آن با مجموعه قوانین از پیش تدوین شده و مجرب ، ریشه مشکلات را پیدا و درمان نمود. انجام رساله یا تز روانشناسی ، نوشتن پروپوزال روانشناسی و چاپ مقاله از جمله خدماتی است که موسسه آسان آموز به مشتریان گرامی ارائه خواهد داد.

همه ی ما در زندگی خود نیاز به مشاوره با یک روانشناس داریم تا بتوانیم خودمان را کشف کنیم. اینکه شغل موفقی نداریم، اینکه مشکلات دست و پاگیر خانوادگی بوجود می آید، فرزندمان حرف گوش نمی دهد، مردم به ما اعتماد نمی کنند، چگونه دوستان جدید پیدا کنیم… همه و همه بر میگردد به اینکه ما خودمان را هنوز نشناخته ایم. چون اگر شناخته بودیم حتماً راه حلی برای ان پیدا میکردیم.

در بسیاری از کشورهای پیشرفته مراجعه به روانشناس و بهره گیری از دانش وی برای رفع مشکلات کاری و خانوادگی و تربیت فرزندان و صدها چیز دیگر، امری بسیار عادی و پرکاربرد است. علم روانشناسی ابتدا با کشف واقعیت فرد شروع می کند. یک روانشناس با کنکاش در درون فرد پی به مشکلاتی می برد که خود شخص حتی از وجود آن موانع و مشکلات در زندگی اش بی خبر است. فارغ التحصیلان رشته روانشناسی در کشورهای اروپایی و آمریکایی از جمله افراد پردرآمد محسوب می شوند زیرا با توجه به گستردگی فعالیت آنها و البته قوانین کشوری باعث میگردد همیشه مشتریان دائمی خود را داشته باشند.

گرایش های رشته روانشناسی

روانشناسی بالینی به این دلیل به این نام انتخاب شده که شخص مورد درمان می بایست پروسه ای زمانبر را طی کرده تا بدون آنکه خود متوجه روشهای درمانی شود و یا دست از مقاومت بردارد انجام می گردد. روانشناسی بالینی در ابتدا به ارزیابی و سپس تشخیص پرداخته و با ارائه راههای درمانی و نظارت بر پروسه درمان اقدام به رفع رفتارهای ناهنجار ، بر آشفتگی ها و مشکلات روحی و روانی فرد می نماید.

پی ریزی و شکل گیری شخصیت یک فرد از همان بدو تولد آغاز می شود، در روانشناسی رشد راهکارها و روشهای کنترل شخصیت و روشهای آموزشی ارائه میگردد تا شخص از دوره طفولیت تا نوجوانی به شخصیتی قوی و ایده آل دست یابد. البته مشاوره ها و روش های آموزشی در این گرایش تا سنین پیری نیز کاربرد دارد اما بدلیل نوپا بودن این گرایش اغلب بر روی سنین پایینتر تمرکز دارد.

مشکلات روحی و روانی و برخوردهای اجتماعی در روزهایی که علم به سرعت رو به پیشرفت است و زندگی ها نیز به مرور ماشینی تر می شود بیشتر و بیشتر بر افراد جامعه مستولی میگردد و باعث میگردد رفتار یک فرد روی گروهی اثر گذار باشد. در روانشناسی اجتماعی با انجام مطالعه و تحقیق سعی بر ارائه راهکارهایی برای بهبود روند رفتارها و فرهنگ سازی های عمومی می شود.

کودکان استثنایی از کمبودهایشان رنج می برند و یا ممکن است اطرافیان آنها باعث رنجش آنها شوند، بسیارند افرادی که نمی توانند با این کمبودها کنار آمده یا از موقعیت خود استفاده بهینه نمایند. لذا در این گرایش راهکارهای آموزشی و پیشگیرانه برای این دست از افراد ارائه میگردد.

دروس رشته روانشناسی

دروس‌ مشترک‌

آسیب‌ شناسی‌ روانی‌، آمار استنباطی‌، تاریخچه ‌و مکاتب‌ روان‌ شناسی‌، شخصیت‌، بهداشت‌ روانی‌، روان‌ شناسی ‌عمومی‌، روان‌ شناسی‌ احساس ‌و ادراک‌، علم‌ النفس‌ از دیدگاه ‌دانشمندان ‌اسلامی‌، آمار توصیفی‌، فیزیولوژی ‌عمومی‌، کلیات ‌فلسفه‌، روان‌ شناسی‌ تجربی‌، مبانی ‌جامعه ‌شنا سی‌، متون‌ روان‌ شناسی‌ به‌ زبان ‌خارجی‌، روش‌ تحقیق ‌در روان ‌شنا سی‌، روان ‌شناسی‌ مرضی‌ کودک‌، روان‌ شناسی‌ فیزیولوژیک‌، روان ‌شناسی ‌رشد، روان‌ شناسی‌ یادگیری‌، روان ‌شناسی ‌تربیتی‌، روان ‌شناسی‌ اجتماعی‌، روان‌ سنجی‌، انگیزش‌ و هیجان‌.

 

دروس ‌تخصصی ‌گرایش ‌روان ‌شناسی ‌بالینی

پژوهش‌ های ‌عملی‌ در روان‌ شناسی ‌بالینی‌، کاربرد مقدماتی‌ روش‌ های‌ درمان‌، روان ‌شناسی ‌کودکان ‌استثنایی‌، مصاحبه‌، سمینار مسائل‌ روان‌ شناسی ‌بالینی‌ در جهان ‌و ایران‌، کاربرد مقدماتی‌ روش ‌های‌ تشخیص ‌بالینی‌، روان ‌شناسی‌ پویایی ‌گروه‌، کلیات‌ روان‌ پزشکی‌، بررسی‌ مقدماتی‌ نظریه‌ های ‌روان‌ درمانی‌، روان‌ شناسی مشاوره ‌و راهنمایی‌.

 

دروس ‌تخصصی ‌گرایش ‌روان‌ شناسی ‌عمومی

روان‌ شناسی‌ جنایی‌، ارزشیابی ‌شخصیت‌، مقدمات ‌نوروبسیکولوژی‌، طرح‌ ها و ‌پژوهش‌ های ‌آزمایشگاهی‌، سمینار در مسائل ‌روان‌ شناسی‌ عمومی‌، روان‌ شناسی ‌کودکان ‌استثنایی‌، روان‌ شناسی ‌مشاوره ‌و راهنمایی‌، روان‌ شناسی ‌هوش‌ و سنجش ‌آن‌، تفکر و زبان‌، روان‌ شناسی ‌پویایی‌ گروه‌، اختلالات ‌یادگیری‌، پژوهش‌ های‌ عملی ‌در روان‌ شناسی ‌عمومی.

 

دروس ‌تخصصی ‌گرایش‌ روان‌ شناسی ‌استثنایی‌

روان‌ شناسی‌ کودکان ‌عقب‌ مانده‌ و روش ‌های ‌آموزش ‌آن‌ ها، اختلالات‌ تکلم‌ و گفتار درمانی‌، سمینار مسائل ‌کودکان ‌استثنایی ‌در جهان ‌و ایران‌، پژوهش ‌های ‌عملی ‌در روان‌ شناسی ‌و آموزش‌ کودکان‌ استثنایی‌، روان‌ شناسی ‌تدریس ‌به‌ کودکان ‌ناشنوا، روان‌ شناسی ‌تدریس ‌به‌ کودکان ‌نابینا، روان‌ شناسی ‌مشاوره ‌و راهنمایی‌، نظریه‌ ها و کاربرد آزمون ‌های‌ شناختی‌، روان‌ شناسی‌ کودکان ‌تیز هوش ‌و روش ‌های‌ آموزش ‌آن ‌ها، متون‌ روان‌ شناسی ‌کودکان ‌استثنایی ‌به‌ زبان‌ های ‌خارجی‌، بهداشت‌ روانی‌ کودکان ‌استثنایی ‌و خانواده‌، زمینه ‌پیشگیری ‌از تولد کودکان ‌عقب ‌افتاده‌، روان‌ شناسی‌ کودکان ‌ناسازگار، روش‌های‌ تغییر و اصلاح‌ رفتار کودکان‌.

بازار کار رشته روانشناسی

رشته روانشناسی یکی از پر درآمدترین رشته هاست که این نشاندهنده اهمیت و جایگاه این رشته در بین مشاغل است. روانشناسی تقریبا در هر ارگان و سازمان و نظامی مورد استفاده قرار میگیرد. و شخص روانشناس با کسب مجوزهای لازم می تواند دفتر کار شخصی اش را داشته باشد. البته اگر اقدام به ادامه تحصیل در خارج از کشور نمایید نیز میتوانید از پرستیژ کاری بهتر و بالاتری برخوردار شده و در کنار آن به مراتب به درآمد بالاتری نیز برسید. البته در این حوزه نگارش مقالات در سطح داخلی و بین المللی نیز در بالا بردن جایگاه اجتماعی یک روانشناس کاربرد و تأثیر فراوانی دارد.

فهرست موضوع رساله یا تز کارشناسی ارشد روانشناسی

فهرست موضوع رساله یا تز کارشناسی ارشد روان شناسی گرایش عمومی

فهرست موضوع رساله یا تز کارشناسی ارشد روان شناسی گرایش بالینی

فهرست موضوع رساله یا تز کارشناسی ارشد روان شناسی گرایش کودکان استثنایی

فهرست موضوع رساله یا تز کارشناسی ارشد روان شناسی گرایش صنعتی سازمانی

خدمات سایت آسان آموز در زمینه انجام پروپوزال و رساله یا تز روانشناسی

  • جستجو مقالات معتبر برای انتخاب موضوع رساله یا تز روانشناسی
  • کمک به نوشتن پروپوزال روانشناسی
  • کمک به انجام پروژه های کلاسی رشته روانشناسی
  • مشاوره در انجام رساله یا تز کارشناسی ارشد روانشناسی
  • تحلیل آماری رساله یا تز روانشناسی
  • مشاوره در نوشتن مرور ادبیات و فصل دوم (۲) رساله یا تز روانشناسی
  • انجام فصل چهار (۴) رساله یا تز روانشناسی
  • کمک به نوشتن نتیجه گیری و فصل پنجم (۵) رساله یا تز روانشناسی
  • کمک به نگارش مقالات کلاسی،علمی پژوهشی و ISI رشته روانشناسی
  • کمک به نگارش کتاب روانشناسی