اقتصاد


اقتصاد در یک کشور از بنیادی ترین و اساسی ترین موضوعات مورد بحث میباشد. تمام پیشرفت و پایداری و ثبات یک مملکت به وضعیت اقتصادی آن بستگی دارد. اگر هر جایی از اقتصاد کشور دچار لطمه گردد بدون شک خسارات جبران ناپذیری به بدنه ی دولت و ملت وارد کرده و عواقب آن تا سالها باقی خواهد ماند. یکی از نقش های مهم اقتصاد، کنترل و مدیریت وضعیت رفاه، معیشت و بودجه دولت در دوران جنگ، بلایای طبیعی یا هر نوع بحرانی می باشد. بسیاری از کشورها در دوران جنگ دچار نقصان شدید اقتصادی شده و تا سالها جبران برای آن ممکن نخواهد بود. رساله یا تز اقتصاد ، مشاوره پروپوزال اقتصاد و کمک به چاپ مقاله از جمله خدماتی است که سایت آسان آموز به مشتریان گرامی ارائه خواهد داد.

افرادی در رشته اقتصاد میتوانند موفق باشند که دید وسیعی نسبت به مشکلات و نیازهای مردم و کشور داشته باشند. علاقه مندی به پیدا کردن منشأ مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب اقتصادی جهت رفاه بیشتر و امنیت کشور باید دغدغه این افراد باشد. کارشناسانی که در زمینه اقتصاد مهارت می یابند باید با استفاده از روشهای محاسباتی پیشرفته که درک و فهم بالایی از ریاضیات را میطلبد، باید بتوانند آینده ای روشن برای اقتصاد ترسیم نمایند.

گرایش های رشته اقتصاد

اقتصاد صنعتی همانگونه که از نامش پیداست با تمرکز بر روی صنعت کشور و بازار ، پس از محاسبات و با ارائه تئوریهای سرمایه و تولید واحدهای صنعتی که در زمینه تولید تکنولوژِی کشور فعالیت میکنند، سود ها و زیانها را محاسبه کرده و با ایجاد حس رقابت بین آنها و ساماندهی مدیران خلاق و باتجربه اقدام به کمک در توسعه صنعت می نماید. داشتن دانش مدیریت استراتژیک در این گرایش یکی از مهمترین شاخص های فارغ التحصیلان این رشته میباشد.

در اقتصاد نظری بیشترین تمرکز بر روی مطالعه و ارائه راهکارهای اقتصادی است. به زبان ساده تر این گرایش جنبه اجرایی در یک سازمان یا کشور بصورت مستقیم ندارد و تنها با بهره گیری از نتایجی که از اعداد و ارقام و آمارهایی که بدست می آورد، نظریه هایی رای برای بهبود به مدیران پیشنهاد میدهد. دانشجویان این رشته میبایست از قدرت عالی در محاسبات چند جانبه برخوردار باشند.

کشاورزی در هر کشوری قطب ضروری آن است. زیرا بدون کشاورزی هیچ محصولی تولید نخواهد شد و عملا کشور در مسیر واردات صرف، و عدم صادرات در زمینه کشاورزی قرار خواهد گرفت و این یعنی شکست اقتصادی. لذا در گرایش اقتصاد کشاورزی کارشناسان این رشته با مطالعه بر روی تولیدات و روشهای درآمدی بنگاههای اقتصادی دیگر کشورها یا دیگر سازمانها ، آنچه را که در داخل امکان تولید آن در بخش کشاورزی وجود داشته باشد توجیه نموده و راهکارهای لازم را ارائه میدهد. همچنین اگر محصولی تولید کافی نداشته باشد را با در نظر گرفتن تعادل اقتصادی، اقدام به ارائه پیشنهادات برای واردات مینمایند.

بازار کار رشته اقتصاد

کارجویان این رشته میتوانند در سازمانهایی نظیر ادارات مالیات، سازمان برنامه و بودجه، بانکها، مرکز آمار ایران، وزارت صنایع، وزارت اقتصاد و دارایی و تدریس در دانشگاها مشغول بکار شوند. هرچند در اغلب موارد یاد شده بدلیل اینکه سالانه تعداد کمی نیروی استخدامی جذب میکنند لذا آمار بیکاری نیز در این رشته زیاد است. اما فارغ التحصیلان میتوانند با ارائه مقالات و راهکارهایی اقتصادی در بخش های مختلف جامعه جایگاه مناسبی برای خود مهیا سازند.

دروس رشته اقتصاد

مهمترین دروس تخصصی رشته اقتصاد عبارتند از اقتصاد، ریاضی، پول و بانک‌داری ، اقتصاد بخش عمومی، اقتصاد توسعه، تاریخ عقید اقتصادی و نظام‌های اقتصادی

بخشی از خدمات نرم افزاری که متخصصین آسان آموز می توانند شما را یاری نمایند عبارت است از:

برازش و تحلیل مدل های سری زمانی و پنل دیتا از قبیل: OLS,GLS-2SLS,3SLS-FE,RE-ARDL-VAR-ARCH&GARCH-SEM- LOGIT&PROBIT- . . . با استفاده از نرم افزارهای: EVIEWS, STATA, MICROFIT.

فهرست موضوع رساله یا تز کارشناسی ارشد اقتصاد

فهرست موضوع رساله یا تز کارشناسی ارشد اقتصاد

فهرست موضوع رساله یا تز کارشناسی ارشد علوم اقتصادی

فهرست موضوع رساله یا تز کارشناسی ارشد توسعه و برنامه ریزی اقتصادی

فهرست موضوع رساله یا تز کارشناسی ارشد اقتصادسنجی

فهرست موضوع رساله یا تز کارشناسی ارشد بانکداری اسلامی