انجام مقاله


نحوه نگارش مقاله یک مقاله خوب به روش کاملا علمی و اصولی

نگارش مقاله:

همانطور که می دانید تهیه و تولید یک مقاله دشواری های بسیار زیادی دارد . کسی که تصمیم به نگارش مقاله و می خواهد بر طبق تمامی اصول و قوانین آن را تدوین کند باید در مرحله ی اول از تمامی آن قوانین و اصول اطلاعات کافی کسب نماید و به تحقیق و بررسی در مورد نحوه ی تولید و نگارش مقاله بپردازد.

ارائه ی مقاله ای معتبر و علمی از جمله فعالیت های مهم در گذراندن دوران تحصیلات دانشگاهی به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد به شمار می آید و اغلب دانشجویان ناگزیرند  که اطلاعات جامع و کاملی در مورد نگارش مقاله کسب نمایند و از این اطلاعات به درستی استفاده کنند.

پس از انجام تحقیقات و پژوهش هایی که حول مقاله انجام گرفته است برای تدوین مقاله و نگارش آن بایستی نحوه صحیح نگارش مقاله را دریافت.

نحوه ی نگارش مقاله تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت مقاله خواهد گذاشت و همچنین در جذب خوانند نیز تاثیر بسیار مهم است.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که حتی اگر مطلبی که تهیه کرده اید مطلب پر محتوا و مزمونی نباشد نحوه ی نگارش آن می تواند نظر مخاطب را در مورد آن کاملا تغییر دهد و عکس این مطلب نیزصادق است یک مقاله پرمحتوا و کاملا علمی ممکن است به دلیل رعایت نکردن موارد نگارشی مورد تایید قرار نگیرد.

حتی بسیاری از استادان بیشتر از اینکه به محتوای مقاله ای که به آن ها تحویل داده شده دقت داشته باشند به نگارش آن توجه می کنند زیرا زمان زیادی برای خواندن آن ندارند و از نحوه ی نگارش مقاله ی شما درمیابند که آیا این مقاله مناسب است یا خیر.اگر شما تمامی نکات و اصول نگارش مقاله را رعایت کرده باشید درمیابند که مقاله ی شما نیز دارای کیفیت می باشد.

بنابراین نتیجه می گیریم که نحوه ی نگارش مقاله از مهمترین نکات در ایجاد یک مقاله می باشد.

مقاله ها بر حسب ماهیت خود در یکی از گره های زیر قرار می گیرند :

  • مقاله های پژوهشی :شامل پژوهشی جدید می باشند
  • مقاله های تحلیلی: نظریه های قبلی را تحلیل می کند
  • مقاله های مروری: جمع بندی و ارزیابی مقاله ها یا نوشته های قبلی
  • مقاله های گردآوری: گرداوری دیدگاه های خاص برای نوشته های پیشین

برای نگارش مقاله بایستی بدانیم مقاله از چه اجزائی تشکیل شده است ؟

اجزای مقاله عبارتند از عنوان مقاله ,چکیده ،کلمات کلیدی ,مقدمه ,نتایج ,بحث و منابع مقاله

هرکدام از این اجزاءبایستی طبق اصول و فرمت خاصی تدوین شوند و نهایت دقت را در انجام هر کدام  بایستی رعایت کرد.

البته اگر هدفتان این است که مقاله را در مجلات یا ژورنالهای معتبر به تثبیت برسانید بهتر است قبل از ارسال حتما قوانین و فرمت مورد نظر آنها مطالعه کرده و مقاله خودتان را طبق فرمت خواسته شده ارسال نمایید تا بیدن طریق مقاله به راحتی مورد تایید قرار گیرد .

البته بهتر است یکی از موارد قابل توجه برای نگارش مقاله خوب کسب مهارت پژوهش و نحوه تحقیق کردن است چرا که اگر نحوه تحقیق و پژوهش را بخوبی فرا نگرفته باشید مجبور خواهید شده که به جست و جوهای زیادی در منابع مختلف بپردازید و هزینه و زمان بیشتری را متحمل شوید .

مشاورن برتر موسسسه ای معتبر در زمینه انجام پایان نامه ها ,انجام مقاله ,نگارش مقاله , اکسپت مقاله و چاپ مقالات است که بهترین و با کیفیت ترین مقالات را توسط مجرب ترین  پژوهشگران در اختیار شما قرار خواهد گذاشت .

این موسسه تمام مراحل انجام مقاله و نگارش آن را به صورت کاملا تضمینی انجام داده و آنرا به تایید معتبرترین مراجع علمی می رساند.

با توجه به این موضوع که چاپ مقاله و نگارش مقاله یکی از فعالیت هایی است که در همه ی مقاطع  تحصیلی به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد برای اکثر دروس ارائه شده نیاز است و همچنین یکی از مهمترین مسائل در ارائه ی یک مقاله ی خوب و مناسب نگارش آن مقاله می باشد.نگارش مقاله به عنوان یکی از مهمترین بخش های ارائه ی یک مقاله نامگذاری شده است که می تواند تاثیر بسزایی در کیفیت مقاله داشته باشد.بنابراین باید به آن توجه ویژه ای شود.

برای اینکه بتوانیم نگارش مقاله ی خود را به خوبی و درستی انجام دهیم اولین کاری که انجام می دهیم این است که در مورد شیوه ی نگارشی آن تحقیق کرده و یک برنامه ریزی دقیق برای آن داشته باشیم و مهمتر از همه اینکه مراحلی را برای نگارش هرچه بهتر آن در نظر بگریم و طبق آن مراحل مقاله ی خود را آماده سازی کنید.

با توجه به صحبت های گفته شده در میابیم که نگارش مقاله یکی از فعالیت هایی است که علاوه بر دشواری هایی که دارد زمان بر می باشد و اکثر دانشجویان این زمان را برای انجام تمامی این فعالیت ها ندارند به همین علت است که تصمیم می گیرند از مراکزی کمک بگیرند که در این زمینه تجربه و مهارت دارند و می توانند آن ها را در ارائه ی یک مقاله ی خوب و علمی با شیوه ی نگارشی دقیق و فکر شده یاری نمایند.

ویرایش مقاله

در ویرایش فنی مسائلی از قبیل به دست دادن ضبط لاتینی نام‏‌ها یا معادل فرنگی اصطلاحات فنی، تعیین محل تصاویر، اشکال و جدول‏‌ها، مراعات شیوه مناسب برای معرفی مشخصات کتاب‏‌شناسی، تهیه فهرست مندرجات، فهرست تفصیلی، واژه‏نامه، فهارس دیگر، تنظیم صفحه عنوان و صفحه حقوق، اعراب گذاری‏های لازم، تبدیل مقیاس‏‌ها و سنوات، توضیح لازم برای برخی از اصطلاحات، معرفی اجمالی بعضی از اعلام در صورت نیاز انجام می‌‏شود.

هر نوع کاستی و نادرستی نحوی و زبانی در این ویرایش اصلاح می‌‏شود. اگر اثر تحقیقی، متن تصحیح شده باشد، به بدخوانی‏های مصحح توجه و با مراجعه به منابع – در صورت همکاری مصحح و در اختیار قرار دادن منابع- از درستی واعتبار توضیحات و تعلیقات وی اطمینان حاصل می‌‏شود. در مورد آثار ترجمه شده مطابقت تمام وکمال ترجمه با متن اصلی لازم است.

موسسه آسان آموز با هدف یاری محققان در ارائه دانش و فناوری خود به زبان انگلیسی در ژورنال‌ها و کنفرانس‌های معتبر بین‌المللی بنیان نهاده شده است. آسان آموز متون علمی را از لحاظ گرامری، املائی، واژگان، علائم نقطه‌گذاری، نگارش جملات و پارگراف‌بندی مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

از این رو، زمانی که داوران مقاله‌ای را مورد ارزیابی قرار می‌دهند، تنها محتوای علمی آن را خواهند سنجید و اشکالات گرامری و نگارشی مانع از انتقال صحیح مفاهیم نخواهد شد.