زیست شناسی


رشته زیست شناسی یکی از شیرین ترین رشته ها از بین علوم است. درک اینکه چگونه جانوران و گیاهان و موجودات از ذره ای بسیار ریز تشکیل شده و پا به عرصه وجود میگزارند بسیار لذت بخش است. گردش در طبیعت و مشاهده شگفتی های آن و دقیق شدن در نحوه رفتار هر چیزی این سوال را در ذهن ایجاد میکند که چگونه چنین چیزی بوجود آمده است؟ در رشته زیست شناسی به شناخت انواع گونه ها و تأثیرات محیطی بر انواع جانوران و گیاهان مطالعه و بررسی میگردد. تحقیقات در زمینه زیست شناسی می تواند به حفظ گونه های زیستی منجر شود. اغلب این تحقیقات در چهارچوب رساله یا تز زیست شناسی انجام می شود. انجام رساله یا تز زیست شناسی ، نوشتن پروپوزال زیست شناسی و چاپ مقاله از جمله خدماتی است که موسسه آسان آموز  به مشتریان گرامی ارائه خواهد داد.

گرایشهای رشته زیست شناسی

مطالعه و بررسی خط تولید میکروسکوپی گیاهان که با استفاده از عناصر خاک و قدرت و انرژی نور خورشید با رشد ساقه ها و اندام گیاهی خود، هم بعنوان غذای جانوران و هم تصفیه کننده هوا و ایجاد اکسیژن عمل مینماید، از جمله فعالیتهای این گرایش میباشد. گیاهان ، این موجودات به ظاهر ساده با چنان هوشمندی تمام فرایند تولد و رشد و تکثیر را طی میکنند که دانشجویان این رشته اغلب از همان ابتدا و حتی تا بعد از فارغ التحصیلی همچنان مشتاق به مطالعه در این زمینه هستند.

در این گرایش محیطهای آبی مورد بررسی قرار گرفته و با تقسیم بندی گونه های آبزی به روشهای زندگی و زاد و ولد آنها میپردازد. با انجام این مطالعات میتوان به در هر مقدار از عمق آب به موجودات و گونه های جانوری و گیاهی جدیدی دست یافت. تا به امروز هنوز عمق دقیق آبها تخمین زده نشده و احتمال وجود موجودات آبزی ناشناخته در این مناطق بسیار زیاد است.

در گرایش علوم جانوری با شناخت بیوسیستم جانوران و فیزیولوژی شامل گونه، جنین ، بافت و سلولهای آنها به یافته های جدیدی دست می یابیم. همچنین با شناخت شرایط محیطی جانوران میتوان با فراهم کردن محیط مناسب در تولید و تکثیر و یا شبیه سازی آنها اقدام نمود. در بسیاری از گونه های جانوری میتوان از هرکدام بعنوان آفت کش برعلیه دیگری استفاده نمود. شناخت تمام این موارد در گرایش علوم جانوری انجام میشود.

دروس رشته زیست شناسی

فیزیک‌، شیمی‌، شیمی‌ آلی‌، ریاضی‌، فیزیولوژی‌ گیاهی‌، تشریح‌ و مرفولوژی‌ گیاهی، بیوشیمی‌، آمار زیستی‌ ، اکولوژی‌ عملی‌ ، اکولوژی‌ ، میکروبیولوژی‌ ، زیست‌ سلولی‌ و مولکولی‌، تالوفیت‌ها، فیزیولوژی‌ جانوری‌، بافت‌ شناسی‌ ، جنین‌ شناسی‌ ، جانور شناسی‌، ریخت‌زایی‌ و اندام‌ زایی‌ در گیاهان، زیست‌ شناسی‌ پرتوی‌ ‌ ، سیستماتیک‌ گیاهی‌، رشد و نمو گیاهی‌، بیوفیزیک‌ ، ویروس‌ شناسی‌ ، ‌ژنتیک.

دروس تخصصی به ترتیب گرایش

گرایش علوم گیاهی: اکو فیزیولوژی‌ گیاهی‌ ، ازدیاد گیاهان‌ ، قارچ‌ شناسی‌ ، اکولوژی‌ گیاهی‌ ، انتقال‌ مواد در گیاه‌ ، متمم‌ سیستماتیک‌ گیاهی‌، اصول‌ رده‌بندی‌ گیاهان‌.

گرایش زیست دریا: ماهی‌شناسی‌، لیمنولوژی‌، انگل‌ها و بیماری‌های‌ انگلی‌ آبزیان‌، اکولوژی‌ آبزیان‌، شناخت‌ کف‌زیان‌، اصول‌ و تکثیر و پرورش‌ آبزیان‌.

گرایش علوم جانوری: زیست‌ انگل‌ها، فیزیولوژی‌ مقایسه‌ای‌، جانورشناسی‌، رفتارشناسی‌، حشره‌شناسی‌.

در تمامی گرایش فوق واحدهای تحقیق و رساله یا تز نیز جز دروس میباشد.

بازار کار رشته زیست شناسی

در هر کشوری اداراتی چون شیلات، مراکز تحقیقاتی، محیط زیست، ازمایشگاهها و… وجود دارد که حضور کارشناسان مرتبط به رشته زیست شناسی در آنها الزامی است. همچنین بسیاری از فارغ التحصیلان این رشته برای ادامه تحصیل و دستیابی به مراتب بالاتر تا درجه دکترا در داخل یا خارج از کشور اقدام می نمایند. بدیهی است یکی از مشاغل عمده میتواند تدریس در دانشگاهها باشد. این رشته قابلیت انجام تحقیقات و ارائه مقالات در مجلات، روزنامه ها و دیگر رسانه ها را نیز دارا می باشد.

با توجه به تزهای آزمایشگاهی سنگین و طولانی مدت در رشته زیست شناسی، عموما دانشجویان طی نگارش رساله یا تز زیست شناسی در اواخر کارهای تحقیقاتی کلیه گرایش های زیست شناسی با کمبود وقت رو به رو می شوند. در این راستا و به منظور هر چه بهتر و زودتر آماده شدن برای جلسه دفاع می توانند از خدمات ویژه جهت نگارش رساله یا تز کمک بگیرند.

فهرست موضوع رساله یا تز کارشناسی ارشد زیست شناسی

فهرست موضوع زساله یا تز کارشناسی ارشد میکروبیولوژی

فهرست موضوع زساله یا تز کارشناسی ارشد زیست شناسی گرایش گیاهی

فهرست موضوع زساله یا تز کارشناسی ارشد زیست شناسی گرایش جانوری

فهرست موضوع زساله یا تز کارشناسی ارشد زیست شناسی گرایش دریا

خدمات سایت آسان آموز در زمینه مشاوره پروپوزال و  رساله یا تز زیست شناسی

  •  جستجو مقالات معتبر برای انتخاب موضوع رساله یا تززیست شناسی
  • مشاوره پروپوزال زیست شناسی
  • مشاوره پروژه های کلاسی زیست شناسی
  • مشاوره رساله یا تزکارشناسی ارشد زیست شناسی
  • مشاوره رساله یا تزدکتری زیست شناسی
  • کمک به تحلیل آماری رساله یا تز زیست شناسی
  • مشاوره مرور ادبیات و فصل دوم (۲) رساله یا تز زیست شناسی
  • مشاوره فصل چهار (۴) رساله یا تز زیست شناسی
  • مشاوره نتیجه گیری و فصل پنجم (۵) رساله یا تز زیست شناسی
  • کمک به نگارش مقاله ISI زیست شناسی